Language:
Dünyanın En Büyük Tavla Odası

tipsandtricks

İpuçları ve Püf Noktaları

 • Ayarlar özelliği şu amaçla tasarlanmıştır:
  1. a) Önerilen hamleleri vurgulamayı ya da vurgulamamayı Vurgulu Hamleleri Etkinleştir kutusunu işaretleyerek seçebilirsiniz.
   b) Yalnızca gerçek parayla oynayan oyuncular için: Arkadaşınız ve siz birlikte bir oyun kurmaya çalışıyor ama birbirinizi bulamıyorsanız, Sadece Puanıma Yakın Puanlı Oyuncuları Göster kutusunu işaretleyin.
   c) Sesi açmak ya da kapatmak için lütfen Ses kutusunu kullanın.
 • Yalnızca gerçek parayla oynayan oyuncular için:Oyun Tarihçesi özelliği, eski oyunlarınızı gözden geçirmeniz içindir. Tıklamanız yeterli; sabit sürücünüzde Kaydedilen Oyunlar klasörü açılır. Varsayılan durumda, tüm oyunlarınız otomatik olarak kaydedilir. Oyunu seçip Tamam düğmesine bastıktan sonra, oyun hamlelerinin listelendiği bir pencere açılır. Hamlelerin üzerine tıklayınca hamleleri oyun tahtasında da görebilirsiniz (bir hamlenin üzerine tıklayınca, oyun tahtasında önceki hamle gösterilir). Eğer Otomatik Kaydet özelliğini devre dışı bırakmak isterseniz, bahsolunan oyun hamleleri penceresinin alt tarafındaki Tüm Oyunlarımı Otomatik Kaydet kutusunu tıklayabilirsiniz.
 • Pulları hareket ettirmek için, ya:
  1. a) Düşük zar değerine göre hamle yapmak için pula sağ tıklayın ve yüksek zar değerine göre hamle için sol tıklayın;

  veya

   b) pulu istenilen konuma sürükleyin.
 • Belirli bir turnuva hakkında tüm ayrıntıları bilmek istiyorsanız, söz konusu turnuvayı bulmak için Otur ve Başla, Turnuvaları veya Özel Müsabakalar sekmesini seçtikten sonra turnuva adına çift tıklamalısınız (yeni bir pencerede açılır).
 • Oyunlarımızın tümü genel kullanıma açık olarak tanımlanmıştır – başka bir ifadeyle, herkes tarafından izlenebilir. Ancak, izleyicilerin sohbet özelliğini kullanmalarını istemiyorsanız, tüm yapmanız gereken Sessiz Sohbet kutusunu tıklamaktır. Bu kutu, oyun penceresinin sol tarafında, Otomatik Rlil ve Oto Toplamaözelliklerinin altındadır. Oyun listesine göz attığınızda, bazı oyunların yan tarafında İzle düğmesini göremiyorsanız, o anda oyunculardan biri teknik sorunlar yaşıyor demektir. Oyunu özelleştiremezsiniz .
 • Oyuna başlamak için iki şıktan birini yapabilirsiniz. Ya:
  1. a) Yeni Karşılaşma Oluştur (oyun listesinin altındadır) seçeneğine basıp kuralları tanımlayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, adınız herkesin oyun lobisinde yer alacak ve adınızın yanında Katıl düğmesi bulunacaktır. Adınızı ve adınızın sol tarafında Çık düğmesini göreceksiniz. Bu düğmeye basarak listeden çıkabileceksiniz.

  Veya

   b) Kuralları önceden tanımlı mevcut bir oyuna katılmak için Katıl düğmesine basabilirsiniz. Rakibinizin tam onayını almadan kuralları değiştiremezsiniz.
 • Oyun kurallarıyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, F1 düğmesine basabilir veya Yardım menüsüne (oyun lobisinin alt tarafındadır) tıklayabilirsiniz. Web sitemizin Yardım bölümünü içeren yeni bir Internet Explorer penceresi açılır.
 • Eğlence para bakiyeniz 0’a mı indi? İnmedi! Sadece, kazara, gerçek parayla oynama moduna geçtiniz. Bunu gidermek için, Eğlence Para Oyununa Geç düğmesine tıklayın (sağ alt köşede, Şimdi Gerçek Parayla Oynaöğesinin hemen altında). Her durumda, eğlence para bakiyeniz 5 dolarlık alt sınıra eriştiğinde ya da bundan daha az kaldığında, sistemimiz bunu otomatik olarak 100 dolara tamamlayacaktır.
 • Oyna65 şirketinde çok sayıda özel müsabakamız mevcut. Örneğin, iki ayda bir düzenlenen Büyük Turnuvamızın 50,000$ ödülü var! Ya doğrudan nakit fiş alımı ile kaydolabilirsiniz. Bunun maliyeti $175 olup, müsabakanın başlamasından üç saat öncesine kadar açıktır. Ya da, Otur ve Başla uydu müsabakasına kaydolabilirsiniz (bunun maliyeti sadece 11.50$olup, nakit fiş alımı kazanabilirsiniz!) Eksiksiz bilgi için, web sitemizdeki Turnuvalar sekmesine tıklayın.
 • Oyun sırasında kötü niyetli oyuncuları bildirmek için, Suiistimal Raporu düğmesine tıklayın (oyun penceresinin sağ alt köşededir). Unutmayın ki, müşteri destek ekibimiz önceki isteklerle ilgilendikleri için meşgul olabileceklerinden, suiistimal şikayetlerinizle her zaman anında ilgilenemeyebilirler.
 • Yeni bir oyun oluştururken ya da başka bir oyuncunun oyun şartlarını kabul ederken, şu özelliği seçebilirsiniz: Hızlı oyun (daha kısa süreler). Bu durumda oyun süresi, normal bir oyunda olduğu gibi 2:30 yerine 1:30 itibariyle geri sayıma başlar.
 • Eğlence (sanal) para modunda oynayarak oyun becerilerinizi geliştirip 300$ kazanınca, gerçek parayla oynama zamanı gelmiş demektir! Belirli bir saat diliminiz hakkında size bilgi verilecektir. Bu saat dilimi içinde ilk kez gerçek para yatırarak ücretsiz ikramiye kazanabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızı bizimle oynamaya ve para kazanmaya çağırın! Gerçek parayla oynamak üzere kaydolan her arkadaşınız için bizden 20$ ikramiye kazanacaksınız. Daha fazla bilgi için, lütfen Arkadaş Çağır sayfamızı ziyaret edin
 • .

 • Başlangıç ikramiyemiz olan 2$’ı kazandıktan sonrailave ikramiye kazanma şansı elde edeceksiniz: Günde iki kez! Buna Mutlu Saat diyoruz – yatırdığınız ilk para miktarına karşılık bir ikramiye kazanmak için, önünüze açılan penceredeki talimatlara uymanız yeterlidir.