Language:
Dünyanın En Büyük Tavla Odası

Tavla Oyunu – Temelleri

Yazan – I. Wakefield Giriş
20 yıldır severek tavla oynuyorum (şimdi 38 yaşındayım). Tavlayı Arnavut bir arkadaşımdan öğrendim. Onunla saatlerce tavla oynardık. Bu ilk yıllarda, her zar bileşimi için doğru bir hamle bulunduğunu düşünüyordum (Aynen tavla okulunun savunacağı gibi), fakat bunun böyle olmadığını, tavlanın bir riskler oyunu olduğunu ve risklerin ne zaman alınacağının ne zaman alınmayacağının bilinmesi gerektiğini de artık öğrendim.

Oyunu Yaratma
Kazanma stratejim (Puan 1720), banka bakiyesi 9.500£ daha oyun bile başlamadan önce başlar. Oyunu kendi yararınıza yükleyin, İyi bir oyuncu olduğunuzu biliyorsunuz! – hepimiz kazanırız ve hepimiz kaybederiz, işin sırrı küçük kaybetmek ve BÜYÜK kazanmaktır!!!!! (Bunu başarabileceğiniz bir oyun yaratın.)
İstatistiksel olarak 5 veya daha fazla çoklu oyun oluşturarak yeteneğinizin iyi olduğunu bilmek, serileri kazanma şansınızı artırır.

Katlama Küpü
BÜYÜK kazanmak, yalnızca rakiplerin katlama küpüyle manipüle edilmesiyle başarılabilir, düşük puanlı oyuncuların çoğu aşağılık kompleksine sahiptir (Geri çekilmezler – bu da, başarısızlığın kabul edilmesi demektir), bunu kendi avantajınıza kullanmalısınız – akıllı bir oyuncu, kazanma şansının yetenekli bir rakip karşısında ortalamanın altında olduğunu bildiği zaman oyundan çekilir. Aynı şekilde, rakibinizin kazanma şansının hala iyi olduğuna inandığı bir noktada katlama yapmalısınız.

Olasılık
Olasılığı anlamak, kazanma şansınızı artırır. Örneğin doğrudan veya dolaylı olarak en çok atılan sayı 6’dır (36 atışta 17 olasılık). Bu neredeyse %50 demektir, öyleyse rakip tahtasındaki 7 numaralı hanede sürekli vurulmamıza şaşırmamak gerekir, buna “olasılık” denir.
Ardından 5’ten 1’e kadar olasılık katsayısı azalır ve en düşük olasılık 36’ta atışta 11’le 1 sayısının gelmesidir. 6 sayısından sonra ihtimaller büyük ölçüde düşmeye başlar, 7 bileşimini atma olasılığı 36 atışta 6’dır ve 9’dan sonra hiçbir sayının 36 atışta 3’ten fazla gelme olasılığı yoktur.

Ve Son Olarak…
İnternette tavla oynamak, öğrenmenin mükemmel bir yoludur ve çok eğlenceli olabilir, fakat eski bir dostumla oturup, sırtımıza güneş vururken ve soğuk biralarımız içerken, hayatın zorlukları üzerine gevezelik ederek tavla gibi eski ve iyi bir oyun oynamaktan daha eğlenceli bir şey olamaz.

Tavla
Oynamak için tıklayın

Daha fazla tavla makaleleri:

Tavla
Oynamak için tıklayın